1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Wartość rezydualna Toyoty Camry
22 maja 2024

Toyota Camry z wartością rezydualną ponad 64% po trzech latach

Toyota Camry jest niezwykle ceniona na polskim rynku za swoją trwałość i niezawodność, wysoki poziom bezpieczeństwa oraz oszczędny napęd hybrydowy, co przekłada się na wysokie ceny odsprzedaży. Zgodnie z najnowszymi analizami firmy INFO-EKSPERT wartość rezydualna tego eleganckiego sedana po 3 latach i 60 000 km przebiegu wynosi nawet 64,3% wartości początkowej.

Wartość rezydualna Toyoty Camry pozostaje na bardzo wysokim poziomie i obejmuje aż pięć wersji wyposażenia. Badania przeprowadzone przez firmę INFO-EKSPERT specjalizującą się w polskim rynku motoryzacyjnym dają wyniki mieszczące się w przedziale od 63,1% do 64,3% – z różnicą zaledwie 1,2 punktu procentowego. Wysokie ceny odsprzedaży modelu mają pozytywny wpływ na wysokość rat leasingowych oraz całkowite koszty użytkowania floty firmowej. Do zalet Camry jako samochodu służbowego zaliczyć możemy także sportowy wygląd z opływową sylwetką sedana, oszczędny i niskoemisyjny napęd hybrydowy oraz wysoki standard wyposażenia, w tym zaawansowane systemy bezpieczeństwa.

Każda wersja wyposażenia Camry z wysoką wartością rezydualną

Już standardowe wyposażenie Toyoty Camry zapewnia wysoki komfort, włącznie z zaawansowanymi systemami bezpieczeństwa czynnego, multimediami i łącznością. Zgodnie z analizami firmy INFO-EKSPERT Camry Comfort po trzech latach użytkowania i przejechaniu 60 000 km zachowa aż 64,3% swojej początkowej wartości. Samochód posiada między innymi 17" felgi aluminiowe, system multimedialny Toyota Touch® 2 z 7" ekranem dotykowym oraz obsługą Apple CarPlay® i Android Auto™, dwustrefową klimatyzację automatyczną z technologią oczyszczania i nawilżania powietrza Nanoe™ oraz systemy bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense.

Wartość rezydualna po 3 latach i przejechaniu 60 000 km tej samej wersji Comfort, lecz z dodatkowym Pakietem Business wynosi 63,9% wartości początkowej. Pakiet ten obejmuje m.in. takie elementy, jak fotel pasażera w pierwszym rzędzie siedzeń z elektryczną regulacją w ośmiu kierunkach, podgrzewane fotele przednie, skórzaną tapicerkę (skóra naturalna i syntetyczna) czy przyciemniane szyby tylne.

Z kolei wersja Prestige charakteryzuje się wartością rezydualną na poziomie 64%. Jest ona wyposażona m.in. w 18" felgi aluminiowe, system bezkluczykowego dostępu do samochodu (Inteligentny kluczyk), większy ekran dotykowy oraz nawigację satelitarną.

Świetny wynik 63,6% osiągnęła również najwyższa wersja Executive, która wśród wielu udogodnień oferuje choćby elektrycznie regulowaną i podgrzewaną kierownicę, stację do bezprzewodowego ładowania telefonu w konsoli centralnej oraz dodatkowe systemy bezpieczeństwa, takie jak układ detekcji przeszkód (ICS), system ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu pojazdu z automatycznym hamowaniem (RCTAB) i system monitorowania martwego pola w lusterkach (BSM).

Jeśli dobierzemy do wersji Executive Pakiet VIP, komfort podróży zdecydowanie wzrośnie dzięki systemowi Premium Audio JBL z 9 głośnikami, podgrzewanym skrajnym siedzeniom tylnej kanapy, tylnemu podłokietnikowi z panelem do sterowania radiem, elektrycznym pochyleniem tylnych foteli, regulacji temperatury klimatyzacji oraz rolety tylnej szyby, wentylowanym fotelom przednim, pamięci ustawień fotela kierowcy, wyświetlaczowi projekcyjnemu na przedniej szybie (HUD). Wartość rezydualna Camry z takim wyposażeniem wynosi 63,1%.

Toyota Camry Hybrid symbolem niezawodności

O popularności hybrydowego sedana Toyoty decydują także bezpieczeństwo, oszczędność oraz dobre właściwości jezdne. To zasługa zarówno czwartej generacji technologii hybrydowej, jak i bardzo sztywnej platformy TNGA-K z nisko położonym środkiem ciężkości i dopracowanym zawieszeniem, dzięki którym auto prowadzi się pewnie i komfortowo. Układ napędowy 2.5 Hybrid Dynamic Force o mocy 218 KM zużywa średnio od 5,3 l/100 km benzyny, zaś emisja CO2 wynosi od 120 g/km w cyklu mieszanym wg normy WLTP. Camry ma przestronne wnętrze i pojemny, 524-litrowy bagażnik (w wersji Executive z Pakietem VIP pojemność bagażnika wynosi 500 l), a duży rozstaw osi (2825 mm) zapewnia komfort jazdy pasażerom zajmującym drugi rząd siedzeń.

Toyota Camry jest obecnie najpopularniejszym na świecie samochodem klasy średniej wyróżniającym się na rynku trwałością i niezawodnością. Potwierdzają to dwa prestiżowe amerykańskie rankingi: badanie niezawodności Consumer Reports, w którym Camry zajęła pierwsze miejsce, oraz ranking U.S. Vehicle Dependability Study 2024 firmy J.D. Power, w którym ten hybrydowy sedan Toyoty został liderem segmentu.

Popularność Camry wynika również z wysokiego poziomu bezpieczeństwa, oszczędności oraz doskonałych właściwości jezdnych. Jest to zasługa czwartej generacji technologii hybrydowej oraz bardzo sztywnej platformy TNGA-K, która charakteryzuje się nisko położonym środkiem ciężkości i świetnie zaprojektowanym zawieszeniem zapewniającym pewne i komfortowe prowadzenie. Średnie zużycie paliwa układu napędowego 2.5 Hybrid Dynamic Force o mocy 218 KM wynosi 5,3 l/100 km, a średnia emisja CO2 to 120 g/km. Camry oferuje przestronne wnętrze i duży bagażnik o pojemności 524 litrów, a duży rozstaw osi (2825 mm) umożliwia pasażerom w drugim rzędzie siedzeń komfortową jazdę.